AZ KULLANILMIŞ KADINLAR-ERKEKLER

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Yükleniyor ... Yükleniyor ...

19 Haziran 2010 Yazan oburmizah  
Kategori abdullah yılmaz, yazarlar

abdullahyGazeteyi açıp araba satışını içeren ilanlara göz attığınızda “Doktordan, subaydan, öğretmenden, hemşireden, ev hanımından” gibi ibarelere rastlarız. Bu, az kullanılmış nam-ı diğer “Az müstamel” anlamına geliyor. Doktor, hemşire, ev hanımının işi-gücü çok da arabaya binecek zamanları olmamış ya da onlar daha dikkatli kullanıyorlarmış, hiç gezip tozmamışlar, araba garajda alıcı bekliyor sanki..

Son zamanlarda ikinci el arabalardan esinlenerek ikinci el erkekler gündem oluşturdu kadınlar arasında. Boşanmış ve kırklı yaşları geçmiş her erkek bu kategoriye giriyor. Şarkıcı kızımız Pınar Aylin ikinci el erkek aradığını söyleyince çarşı karıştı, kadın köşeciler hemen zıpladılar, vay sen misin bunu söyleyen gibilerden. Sıfır km. varken ikinci el arabaya binmeye ne gerek varmış da, bu tür erkeklerin nasıl kötü olduğunu, uğraşılması zor birileri olduğunu filan anlatıp erkek kısmını bunalıma soktular günlerce. Bunu yazanlar da feminist gurubun önde gelenleri elbette. Fakat bir erkek köşeci çıkıp da “Sıfır km. varken ikinci el bisiklete bineceğime el arabasına binerim” demedi, diyemedi nedense..

Aslında yapılan araştırmalara göre; kadınlar kopyacılıktan hareketle ikinci el erkeğin denenmiş, bir kadına nasıl davranması gerektiğini bilen, kadına kadın olduğunu hissettiren biri olması, sıfır km. erkeklerin her gördüğünü “Hayatının kadını” sandığını, bir süre sonra yaşamına başka hayatının kadını ya da kadınları girebileceğini, bilim bile kanıtlamış. Bu durumda az kullanılmış kategorisine giren ikinci el erkekler sıfır km. erkeklere göre avantajlı görünüyor. Peki, az kullanılmış-az müstamel kadınlar? Buna değinen yok.. Köşeci kadınlara “Sıkıysa ikinci el kadınları yaz!” diyen okuyucularına “Yazar mıyım, salak mıyım ben?” diye yanıt verebiliyorlar. Biz erkekler ise “Mal meydanda” hesabıyla her şeyimizi ortaya döküyoruz..

İkinci el durumunda biri olarak ve tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ikinci el kadınlar hakkında. Her kadının unutmak istediği en az bir kişi vardır. Özellikle de elinde yüzük varsa uzak durmak gerekir ki, yüzük unutamadığı erkeği olduğunu hatta resmen ayrılmamış da olabileceği, o erkeği boynuzlayarak intikam alma duygusu ile yaklaşım gösterebileceği unutulmamalıdır. Erkekler yaşadığı ilişkiyi ciddiye aldığında kadının km.sine de bakar. Yani birlikte olduğu erkek sayısı.. Üçten-beşten fazlaysa çarpık ya da vuruk araba kategorisine sokar ve ”Doktordan temiz” olanını arar. Ancak çarpığı ve vuruğu olmayanı, model değiştirmediği sürece eski sahibi niye bıraksın? durumu da söz konusu oluyor. Kadın da durduk yerde “Aşkım sen altıncısın, senden önceki de subaydı” veya “doktordu”  demeyecektir herhalde. Zaten böyle tipler sürüş testinde kendini belli eder. İki akşam yemeğe çıkarın ve değeri olmayan bir hediye alın, mutlu olmazsa ya da mutlu olmamasına karşın mutlu oluyormuş gibi yaparsa uzak durun. Kilometre, kaporta, ruhsat hiç önemli değil.. Bu arada kendilerini ikinci el olarak düşünen kadınlara şunu da söyleyeyim. İnanın, sıfır km.ler ikinci el erkeklere sizlerden çok daha fazla ilgi gösteriyorlar..

Aslında her kadın şöyle ya da böyle istediği aşk hayatını yaşıyor. O bakımdan tüm bunlardan önce ikinci el sevdalara dikkat etmek gerekiyor. Her şey yolundayken ve iki taraf da birbirini delice sevmişken, “az”la mutlu olmak yerine “çok”u bulup ikinci el sevda ile değişebiliyorsa güven bunalımı yaşanmaya başlanıyor ve sonu hüsranla bitiyor. Bu kalınlıkta bir yaşamı tercih edenlere duyurulur.

Yorumlar